Stock photography of the acai berry the super fruit anti oxident from the Amazon. The acai berry has been associated with helping weight loss.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

Acai Meyvesi Zayıflatıyor!

Acai üzümü olarakta bilinen bu meyve Güney Amerika’da yağmur ormanlarında yetişmektedir. Bu meyvenin en önemli özelliği metabolizmayı hızlandırarak kilo zayıflamaya yardımcı olmasıdır.

Bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre dünyadaki en sağlıklı meyve olan acai meyvesi, yaban mersinine göre, kansere karşı 2 kat daha koruyucudur. Doğal antioksidan deposu olan bu meyve içerisinde omega 6 ve omega9 yağ asitlerini de barındırmaktadır.

Lösemiyi ve erken yaşlanmayı önleyen bu meyve aynı zamanda libidonun artmasını da sağlamaktadır. Acai meyvesi, yağ yakımını hızlandırmaktadır. Bu sayede çok kısa bir sürede istediğiniz kiloya inebilirsiniz.

Bu meyve uyku bozukluklarına da iyi gelmektedir. Ayrıca gözler için çok faydalıdır. Görmeyi iyileştirir.

Afrodizyak etkisi bulunan bu meyve, cinsel gücü ve isteği de arttırmaktadır.

Vücuda zindelik katan acai meyvesi, sindirim sisteminin düzenli çalışmasına katkı sağlar. Kan dolaşımını düzenlediği için kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskiniz azalır. Aynı zamanda cildin genç ve diri kalmasını da sağlamaktadır. Depresyon, stres gibi bunalımsal hastalıkların iyileşmesini hızlandırarak sizi rahatlatır.

Tadı çikolata soslu çileğe benzeyen acai meyvesi, sütten daha fazla kalsiyum, böğürtlenden daha fazla antioksidan ve vitamin haplarından daha fazla besleyici madde içermektedir.


 • Engın aydoğmuş
  07 Ocak 2013, 19:32

  benim kalbim çarpıntı yapıyor

 • Engın aydoğmuş
  07 Ocak 2013, 19:38

  benim kalbim çarpıntı yapıyor
  ÇARPINTI ANI ŞUŞEKİLDE OLUYOR MİDEMDEN BOĞAZIMA DOĞRU YUMRUK ŞEKLİNDE HAVA BASINÇ EDİYORMUŞGİBİ BOĞAZIMDA DÜĞÜMLENİYOR VE KALBİM HIZLI VE SERT BİŞEKİLDE ÇARPINTI YAPMAYA BAŞLIYOR

 • alev leyla altay
  27 Şubat 2013, 17:02

  bu meyveyi izmir de nerede bulabilirim


Akdarılı Tabule Yemeğine Bayılacaksınız
devamı için tıklayın
Organik Pazar Günlüğü
Cinsiyetiniz   
Boyunuz
Kilonuz