uro
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

Böbrek Taşı Düşürmeye Yardımcı Bitkiler

Boşaltım sistemimizin en önemli parçalarından biridir böbreklerimiz. Böbrek taşları ise, idrarda çözülemeyen ve dışarı atılamayan maddelerin bir araya gelmesiyle oluşmaktadır.

Ülkemizde sıkça görülen ciddi bir sağlık problemi olmakla beraber, nasıl oluştuğu kesin bir sebebe bağlanamamıştır. Yemek alışkanlıkları, yeteri miktarda su tüketilmemesi, kullanılan bazı ilaçlar veya diğer hastalıklar, böbrek problemi oluşumuna sebep olabilir.

Böbrek taşını düşürmek için birkaç formül;

3-4 tane kereviz, 3-4-tane lahana yaprağı, 1 tutam maydanoz sapı, 1 su bardağı su. Tüm malzemeler karıştırılıp kaynatılır. Akşamları yatmadan 1 saat önce 1 bardak içilir. 3 hafta boyunca uygulanır.

Kereviz kaynatılır ve süzgeçten geçirilir. Sabah, öğlen ve akşam olmak üzere günde üç öğün, yemeklerden önce 3 bardak içilir.

100 gram mısır püskülü 1 litre suda kaynatılır ve süzülür. Günde 2 kere iki bardak içilir.

Sedef otu ve çoban kesesi kaynatılarak elde edilen çay,  sabah akşam olmak üzere günde iki kere bal ilavesiyle tüketilir.

Bayır turpu dilimlenip tencereye alınır. Üzerine su ilave edilir ve kaynadıktan sonra süzülür. Düzenli olarak her sabah aç karnına 1 bardak içilir.

5 tane limonun suyu sıkılır, bir kavanoza konur. 5 tane beyaz yumurta kabuğu ılık suyla yıkanır ve fasulye kadar ufak parçalara ayrılıp kavanoza konan limon suyunun içine eklenir. Kavanozun kapağı hava almayacak şekilde kapatılıp, buzdolabında 12 gün bekletilir. Bu karışım sabahları aç karnına 1 çay bardağı olarak tüketilir. Kavanozdaki karışım bitene kadar düzenli devam edilmelidir. Böbrek ağrılarınıza ve böbrek taşı düşürmenizde faydalarını göreceksiniz.


  • böbrek taşı nasıl düşürülür
    13 Kasım 2013, 21:55

    paylaştığınız bu bilinmedik yöntem için teşekkürler.böbrek taşı düşürmek için en iyi yöntemlerin bitkisel tedavi yöntemleri olduğunu bir çok kişi savunmaktadır ve nihayetinde doğrudur da tekrar teşekkürler

  • Böbrek Taşı Nasıl Düşürülür? İşte Sırları
    16 Kasım 2013, 00:51

    verdiğiniz bu nadir bulunan bilgiler için teşekkürler umarım böbrek taşı düşürenlere şifa olur Allah yardımcıları olsun


Akdarılı Tabule Yemeğine Bayılacaksınız
devamı için tıklayın
Organik Pazar Günlüğü
Cinsiyetiniz   
Boyunuz
Kilonuz