Yulaf
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

Bronşit ve Bronşite Bağlı Nefes Darlığına Yulaf Samanı Mucizesi

Bronşit ve bronşite bağlı nefes darlığına, yulaf samanının gücü Allah’ın insanlara bir hediyesidir.

Yulaf samanını bulmak zor olduğu için bunun yerine buğday veya arpa samanı kullanılır. Ama bu ne yazık ki aynı etkiyi vermez ve bir işe yaramaz.

Yulaf samanımda bulunan scopoletin en önemli etkin maddelerden bir tanesidir. Bu madde antibacterial (bakteri yok edici), antiinflammatory (inflamasyona karşı), antiseptik, bronş rahatlatıcı, astıma karşı, bronş açıcı bronş gevşetici, kanser önleyici özelliklere sahiptir. Scopoletinin bütün bu özelliklerini destekleyen, işlevini artıran en az beş tane yardımcı etkin madde daha vardır. Yine yulafın içerdiği proline ve pyridoxine maddeleri de astıma karşı özelliği olan maddelerdir.

Kullanımı: Bir tutam (yaklaşık beş gram) yulaf samanını kaynamakta olan bir litre suya atınız. Ağzı kapalı olarak hafif ateşte beş dakika kaynatınız. Soğuduktan sonra süzünüz. Üç hafta boyunca haftada iki çay bardağı içilir. Üç haftadan sonra şikayetin seyrine göre devam edilir. Her içim için yulaf samanı suyunu taze hazırlamak şarttır. Kesinlikle on saatten fazla beklemiş yulaf samanı suyu haricen veya dahilen kullanılmaz.Henüz yorum yapılmamış.


Akdarılı Tabule Yemeğine Bayılacaksınız
devamı için tıklayın
Organik Pazar Günlüğü
Cinsiyetiniz   
Boyunuz
Kilonuz