depresyon
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

Depresyondan Kurtulmanın Yolu Bitkilerden Geçiyor

Öncelikle depresyonun psikolojik bir durum olduğundan söz etmek gerek. Psikolog veya psikiyatrist tarafından bu rahatsızlık tedavi edilmelidir. Fakat şifalı bitkiler bu hastalığın tedavisinde yardımcı olarak kullanılırsa büyük oranda yardımcı olur.

Hafif bir depresyon hayatınızda ufak tefek değişiklikler, pozitif düşünce ve sporla dengelenip tedavi edilebilir. Şifalı bitkilerin burada faydası olacaktır.

Bitkisel bazı çaylar ve kürler ile depresyondan kurtulmamız mümkün işte bunlardan bazıları;

  • Adaçayı demleyerek günde 2-3 fincan tüketin kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.
  • Depresif rahatsızlık yaşayan kişilerin ferahlatıcı ve rahatlatıcı kokusu olan şifalı bitkileri sık sık koklamaları tıbbi tedavinin yanında büyük fayda sağlar. Bunlar lavanta, melisa, gül suyu, limon, sandal ağacı ve nanedir.
  • Demleme çay olarak tüketilebilecek olan sarı kantaron otunu 1 bardak suya 1-2 çay kaşığı atıp 10 dakika demledikten sonra için. Bunu 4-6 hafta boyunca için. Bu şifalı bitkilerden en iyi şekilde yararlanmak için günde 2 defa çay gibi demleyerek için.
  • Uyku bozukluğu depresyonun en büyük sorunlarından biridir. Bu sorunu çözmek için kedi otunun çay şeklinde demlenerek içilmesi gerekiyor. 500 gr kaynamış suya 1 tatlı kaşığı kedi otu koyup 10 dakika demleyip akşamları 1 fincan içilmesi bu şifalı bitkinin uykunuzu düzenlemesini sağlar.

  • Kerime Mutlu
    14 Kasım 2012, 19:32

    Melisa çayı da depresyona girmemek,veya depresyondan kurtulmak için çok etkilidir. Bunun için 1 bardak sıcak suya 2-3 tatlı kaşığı kurutulmuş melisa konur,üzeri güzelce kapatılır. 10-15 dakika demlemeye bırakılır. Sabah akşam birer bardak içilir…


Akdarılı Tabule Yemeğine Bayılacaksınız
devamı için tıklayın
Organik Pazar Günlüğü
Cinsiyetiniz   
Boyunuz
Kilonuz