20110817_1388_2679559589[1]
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

Derin Bir Nefes Almak İçin..

Sağlıklı bir vücut için sağlıklı solunum yapılması gerekmektedir. Sağlıklı solunum burundan alınan derin bir nefesle mümkündür.

Bir çok insanda yaşanılan burun tıkanıklığı sorunu, burun kemiğinde olan eğrilik, geniz eti büyümesi, burun şekil bozukluğu gibi çeşitli nedenlere bağlıdır. Burun tıkanıklığı şikayeti olan kişiler, gereken nefesi alamadıkları için sürekli ağız yoluyla nefes almaya çalışırlar. Bu durum özellikle uyku sırasında çoğalmaktadır. Sürekli açık kalan ağız sebebiyle boğaz enfeksiyonları oluşmaktadır. Ayrıca horlama ve derin uykuya geçememe gibi sorunlar da yaşanılmaktadır. Akciğer ve kalp rahatsızlıklarına yol açabileceği gibi, ağızda kuruluğa, cinsel fonksiyonların bozukluğuna, beraberinde gelen psikolojik sorunlara sebep olmaktadır.

Uzman hekime başvurularak oluşan burun tıkanıklığının sebebi belirlenmeli ve gereken tedavinin uygulanması gerekmektedir. Bunun yanı sıra;

Toz haline getirilen çörekotu buruna çekilir.

Papatya ve melisa otları kaynatılır. Elde edilen su ılındıktan sonra buruna çekilir.

1 bardak suya 1 çay kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı karbonat eklenir. Elde edilen karışım buruna çekilir.Henüz yorum yapılmamış.


Akdarılı Tabule Yemeğine Bayılacaksınız
devamı için tıklayın
Organik Pazar Günlüğü
Cinsiyetiniz   
Boyunuz
Kilonuz