Tree_Fern_Piha
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

Dikkatli Kullanılması Gereken Eğrelti Otunun Faydaları!

Dikkatli Kullanılması Gereken Eğrelti Otunun Faydaları !

Eğrelti otu, az ışık alan, rutubetli, gölge yerlerde yetişen eğer vücutta çok bekletilirse zehirli etkisi olan içerken dikkat edilmesi gereken bir bitkidir. Genel olarak da 60, 70 cm boylarındadır.

Kumlu yerlerde yetişen eğrelti otunun, çok çeşiti vardır. Eğrelti otu kökü kalın ve dışı siyaha yakın içide beyaz renklidir. Tavsiye edilen miktarı aşmamak gereken eğrelti otunun, fazla içilmesi halinde zehirleyici etkisi bulunmaktadır. Gebelerin ve kansızların kullanmaması gereken eğrelti otunun, erkek cinsi hekimlikte kullanılmaktadır.

Eğrelti otu özellikle, bağırsak sorunlarında, kancalı kurtlara ve tenyalara karşı etkili oluyor. Basur ve varis şikayetlerini azaltıp, kalp çarpıntılarını da gidermeye yardımcı oluyor. Eğrelti otunun kurutulmuş temiz kökleri kaynatılıp, içilirse bağırsak parazitlerini döküyor. Fakat bu çayı içtiğimizde arkasından da yağlı müshil ilacı kullanmamak şartı ile müsil ilacı alınarak parazitlerin atılmasını sağlayabiliriz. Parazitlerin atılmaması zehirleme etkisi yapmaktadır.

Eğrelti otu kurutulup dövüldükten sonra yaraların üzerine sürüldüğünde, iyileşmesini hızlandırıyor.Henüz yorum yapılmamış.


Akdarılı Tabule Yemeğine Bayılacaksınız
devamı için tıklayın
Organik Pazar Günlüğü
Cinsiyetiniz   
Boyunuz
Kilonuz