aslanpen
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

Fsh Hormonu Yüksekliğini Düşürmede Aslanpençesi

Fsh yüksekliği çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar için en önemli sorunlardan bir tanesidir. Beyinde hipofizden salgılanan ve yumurtalıkların büyümesini sağlayan bir hormondur.

Özellikle 35 yaş sonrası fsh hormonunda yükselmeler oluşmaya başlar. 40 yaşında bu yükselme hızlanır. Yaşa bağlı olmaksızın, yumurtalıklarda oluşan hasar da bu hormonun yükselmesini sağlamaktadır. Doğum kontrol yöntemleri ve kullanılan ilaçlar bu hormonun yükselmesine neden olmazlar.

Hormon değeri 10’un üzerindeyse hamile kalma şansı düşer. 15’in üzerinde hamile kalma problemi ciddi seviyeye çıkar. 25 ve üzerinde yükselme olduğunda ise; kendiliğinden ya da tedaviyle, tüp bebek ile hamilelik oluşumu yok denecek kadar aza inmektedir.

1 bardak kaynayan suyun içine 1 tutam testere dişli aslan pençesi atılır ve kısık ateşte 5 dakika demlenmesi beklenir. Ilınınca süzülür ve 1 ay süreyle her gün 2 bardak içilir.

1. bardak kahvaltıdan 2 saat sonra, 2. bardak da akşam yemeğinden 2 saat sonra içilir. 1 ay sonunda 1 hafta ara verilir ve 1 ay daha aynı işleme düzenli bir şekilde devam edilir.

İçileceği zaman taze olarak hazırlanıp tüketilmelidir.Henüz yorum yapılmamış.


Akdarılı Tabule Yemeğine Bayılacaksınız
devamı için tıklayın
Organik Pazar Günlüğü
Cinsiyetiniz   
Boyunuz
Kilonuz