img2012012311241368
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

Gebelikte Tuz Tüketmek Çocuğa Zarar Veriyor!

Gebelik ve emzirme döneminde tuzlu gıdalarla beslenen annelerin çocukları gelecekte tansiyon hastalığı riski taşıyor.

Dünyada 1 milyar kişiyi etkileyen ve yılda 7 milyon kişinin ölümüne neden olan tansiyon hastalığı insanların yiyeceklerine tuz koymaları sonucu ortaya çıkmaktadır.

Bugüne dek yiyeceklerine tuz koymayan çok sayıda topluluk bulunmaktadır, bu topluluklarda tansiyon hastalığı görülmemektedir.
Kendi ortamlarında tuzsuz beslenen ve tansiyonları normal olan dişi deney hayvanlarına gebelik ve emzirme dönemlerinde tuzlu yiyecekler verildiği takdirde bunların yavrularının ileri yaşlarda tansiyonlarının yükseldiğini görülmüştür. Hayatın ilk dönemlerinde beyin ve böbreklerde meydana gelen bozukluklarda da tuzun etkisi olabileceği yönünde kanıtlar elde edilmiştir. İnsanlar üzerinde yapılan araştırmalar ve gözlemler, hayvanlardan elde edilen bu sonuçların insanlar için de geçerli olduğunu kanıtlamıştır.

Yemeklerinize Tuz Katmayın!
Annelerin gebelik ve emzirme dönemlerinde tamamen tuzsuz beslenmesi tansiyon hastalığının ortadan kaldırılabilmesi için şarttır. Bunun için tuzsuz ekmek ve salça tüketilmesi, yemekler pişirilirken tuz katılmaması gerekir. Tuzun mide kanseri, kalp ve böbrekler üzerinde olumsuz etkileri bulunmaktadır, astım ve halk arasında “kemik erimesi” olarak bilinen osteoporozun kötüleşmesine de neden olduğu bilinmektedir.Henüz yorum yapılmamış.


Akdarılı Tabule Yemeğine Bayılacaksınız
devamı için tıklayın
Organik Pazar Günlüğü
Cinsiyetiniz   
Boyunuz
Kilonuz