1
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

Hayvansal Gıdalar Hasta Eder mi?

Hayvanlardan elde edilen et, süt ve süt ürünlerinin insanı hasta edip etmemesi, hayvanların nasıl beslendiğine bağlıdır.

Konunun uzmanlarının bir araya gelip tartıştığı bu konuda birleşilen sonuca göre; sığır, koyun ve keçilerin yeşil yemlerden uzaklaştırılıp mısır ve soya gibi kesif yemlerle beslenmesi sonucunda o hayvanlardan elde edilen gıdalar insan sağlığını olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Buna sebep olarak, kalp – damar, parkinson, alzheimer gibi sinir sistemi hastalıklarına karşı insanı koruyan faydalı yağ asitlerinin azalması, kişiyi hasta edebilecek zararlı yağ asitlerinin çoğalmasıdır. Ayrıca, kansere karşı koruyucu etki yapan yağ asitlerinin de, kesif yemle beslenen hayvanlardan elde edilen gıdalar sebebiyle azalmasıdır.

Kesif yemle besleme daha çok büyük hayvan işletmeleri tarafından kullanılırken, köylüler küçük kapasiteli yetiştiricilikle daha çok doğal beslenme uygulamaktadır. Bu sebeple, köylerden temin edilen gıdaların tat ve kokularının, büyük işletmelerden elde edilen gıdalarda bulunmaması.

Ülkemizde hayvancılıkta kullanılan yem hammaddeleri çoğunlukla ithal edilmekte ve bu yemlerin de büyük bir bölümü GDO’ludur..

 Henüz yorum yapılmamış.


Akdarılı Tabule Yemeğine Bayılacaksınız
devamı için tıklayın
Organik Pazar Günlüğü
Cinsiyetiniz   
Boyunuz
Kilonuz