a
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

Hipotiroidizm Hastalığına: Taze Yeşil Dereotuyla Destek

Soğuğa duyarlı mısınız? Uyuşuk veya yorgunluk belirtileri mi var? Depresyon, deride kuruluk, kilo verme zorluğu varsa bunlar hipotiroidizm belirtileridir. Hipotiroidizm, tiroit bezinin iyi çalışmaması nedeniyle tiroit salgısının az olması veya hiç olmamasıdır.

Hipotiroidizm, tiroid bezinin az hormon salgılamasıyla oluşan hastalıktır. İbrahim Saraçoğlu, dereotunda bulunan iki ana etkin maddenin, tiroid hormonları T3 ve T4’ü dengelemede yeterli olacağını söylüyor. Tiroid bezi yavaş çalışıyorsa hızlandırıyor, hızlı çalışıyorsa yavaşlatıyor. Hipertiroid hastaları için destekleyici ve çok faydalıdır.

Kullanımı: 3 ay boyunca bu kür uygulanmalı. Sabah, öğle ve akşam aç karnınıza, öğünlerden 15 dk önce 1 yemek kaşığı dolusu taze yeşil dereotu birkaç kez çiğnendikten sonra 2-3 yudum su ile yutulur. Bu küre hiç ara vermeden 3 ay devam edilmelidir.

Not: Egzersizin sağlığa yararları diyet yaparak kilo veren hipotiroidizm hastaları içinde çok önemlidir. Bu diyet vücudun yakıt tasarrufuna yönelmesine ve metabolizmanın yavaşlamasına sebep olur. Egzersizin, diyete tepki olarak metabolizmanın yavaşlamasını önlediği saptanmıştır.Henüz yorum yapılmamış.


Akdarılı Tabule Yemeğine Bayılacaksınız
devamı için tıklayın
Organik Pazar Günlüğü
Cinsiyetiniz   
Boyunuz
Kilonuz