Kemik Erimesine Bitkisel Çözüm

elma

Yaş ilerlemeye başladıkça, iskelet mineral kaybettiği için kemiklerin yoğunluğu doğal olarak azalır.

Kemik erimesi veya osteoporoz adı verilen ağır mineral kaybı, kemiklerin zayıflamasına ve giderek kırılmaya daha yatkın hale gelmesine neden olur. Bu durum daha çok kadınlarda görülür.

Kemik erimesine neden olan risk faktörleri: Hareketsiz bir yaşam, zayıflık, dengesiz beslenme, sigara, alkol, ince kemikli olmak.

Kemik erimesini önlemek için birçok önlem alınabilir. Öncelikle beslenmeye önem verilmeli, soya ürünleri dahil olmak üzere bol miktarda sebze ve meyve,  süt ürünleri, sert kabuklu yemişler yağlı balıklar bol miktarda tüketilmeli. Kalsiyum, çinko ağırlıklı beslenilmelidir. Güçlü kemikler için D Vitamini olan güneşten de yararlanılabilir, ayrıca egzersiz yaparak kemiklerinizi kuvvetlendirebilirsiniz.

Elma sirkesi: Elma sirkesi içeriğinde vitaminler mineraller ve tabii asitler içerir. Elma sirkesi, yüksek miktarda kalsiyum yani insan vücudunun kemik ve dişler başta olmak üzere en temel mineralinden birini ihtiva etmektedir. Böylece kemikleri mineral bakımından zenginleştirerek kemik erimesini engeller. Elma sirkesi mide asidini çoğaltarak kalsiyum emilimini arttırdığı düşünülür.

Kemik erimesine bitkisel formül:

Yemeklerden önce ılık suya 1 çorba kaşığı elma sirkesi katın için.


Akdarılı Tabule Yemeğine Bayılacaksınız
devamı için tıklayın
Organik Pazar Günlüğü
Cinsiyetiniz   
Boyunuz
Kilonuz