EquisetumArvense
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

Kemik Kanserine Kırkkilit Otu

Kemik doku; içinde kan damarları, sinir, yağ dokusu, kan hücreleri, kıkırdak dokusu ve kemik ihtiva eden kompleks bir yapıdır.

Bundan dolayı kemik kanseri deyince bütün bu yapıların anormal büyümesi kemik kanseri olarak isimlendirilebilir.

Kemik kanseri tehlikelidir. Ne kadar erken teşhis edilirse o kadar kolay tedavi edilir. Geç kalınması halinde uzuv kaybetme hatta hayatı kaybetme tehlikesi vardır.

Kemik kanserinin en önemli belirtisi, tümörün olduğu noktada şişlik ve ağrı görülmesidir. İleri derecede şişlik meydana geldiği zaman ciltte damarlanma görülür. Bu bölgede toplardamarların çoğaldığını görürüz.

İyi huylu tümörlerde bulundukları bölgedeki dokulara baskı uyguladığı için sinir ağrısına neden olur.

Kemik tümörlerinde,hekimin öneri ve tedavilerine dikkatlice uyulur. Bunun yanı sıra bitkilerin de şifa gücünden faydalanmak gerekir.

Kırkkilit (Equisetum arvense): Özellikle orman kenarlarında yetişen çam yaprağına benzer tel tel görünümlü yaprakları olan, kemik kanserine çok etkili bir bitkidir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, kemik kanserine kırkkilit otunun (atkuyruğu) kullanımını şöyle anlatmıştır;

1 bardak suyun içine 1 tatlı kaşığı kırkkilit otu koyun 3-4 dakika kaynatın. Günde bir veya iki bardak tüketin.

Kemoterapi veya radyoterapi alan hastalar, terapi aldıktan 1 ay sonra kullansınlar. Bir, iki ay kullanılacak otun antimetastatik özelliği vardır. Bu madde kanserin yayılmasını önleyen bir maddedir. Aşırı kullanım zehirlenmeye yol açabilir.Henüz yorum yapılmamış.


Akdarılı Tabule Yemeğine Bayılacaksınız
devamı için tıklayın
Organik Pazar Günlüğü
Cinsiyetiniz   
Boyunuz
Kilonuz