memekanseri
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

Meme Kanseri Rizkini Arttıran Faktörler ve Arslanpençesi

Menopoza girme yaşının gecikmesi.

Periyot yaşının erken olması

Çocuk sahibi olmamak

Geç yaşlarda çocuk sahibi olmak.

Aşırı kilolu veya obez olmak.

Fazla alkol kullanmak

Anne, kız kardeş veya teyzede meme kanseri bulunması

Daha önce meme kanseri geçirmiş olmak

Eğer riskli grupta olduğunuzu düşünüyorsanız, sağlıklı kilonuzu korumaya, düzenli fiziksel aktivite yapmaya, alkol kullanmamaya özen gösterin ve emziren annelerin meme kanserine daha az yakalandığını unutmayın.

Meme ve prostat kanserlerinin önemli oluşma nedenlerinden biri de hormon dengesizliğidir. Meme kanserine karşı koruyucu ve önleyici olarak arslanpençesinin hormon dengeleyici gücü tabiat ananın insana sunduğu sonsuz nimetlerinden biridir. Gerek meme ve gerekse prostat kanserlerinin ırsi (kalıtımsal) olma riski mevcut olduğundan, ailesinde ve yakın akrabalarında meme, rahim veya prostat kanseri olanların, özellikle bu bitkiyi kullanmaları çok faydalıdır. Çünkü, arslanpençesi hem önleyici hem de koruyucudur.

Arslanpençesinin kullanma şekli:

Arslanpençesi kür olarak kullanılır. Başarı oranı çok yüksek olan bu bitkinin önerilen kullanma şekline göre uygulanması çok önemlidir.

1) Meme, Rahim, Lenfbezi ve Prostat kanserlerini önleyici kür:

4 – 5 gram (yaklaşık bir tutam) kurutulmuş arslanpençesi kaynamakta olan yarım litre suyun içine atılır ve hafif ateşte 12 dakika sıcaklığını kaybettirmeden  demlenir. Daha sonra süzülür ve soğumaya bırakılır . Demleme işlemi tamamlandıktan sonra mutlaka süzme işleminin yapılması gerekir. Kesinlikle demleme süresi tamamlandıktan sonra daha fazla kabın içinde bitkiyi bekletmeyiniz, süzerek bitkiyi ayırınız. Bir ay boyunca bir gün arayla (gün aşırı) bir su bardağı içilir. Bir aydan sonra 15 gün ara verilir. 15 günlük aradan sonra 6 ay boyunca haftada iki defa birer bardak içilir. Altı aydan sonra dönem dönem uygulanır.

2) Meme, Rahim, Lenfbezi ve Prostat kanserlerini tedavi edici veya yavaşlatıcı kür:

Bu durumda hazırlanış şekli yukarıdaki gibi olup, sadece tüketim şekli farklıdır. Bir ay boyunca her gün bir su bardağı (yaklaşık 250 ml) içilir. Bir aydan sonra bir hafta ara verilir. Bir hafta aradan sonra 6 ay boyunca haftada 4 gün bir bardak (yaklaşık 250 ml) içilir. Altıncı aydan sonra haftada bir veya iki defa içilir.Henüz yorum yapılmamış.


Akdarılı Tabule Yemeğine Bayılacaksınız
devamı için tıklayın
Organik Pazar Günlüğü
Cinsiyetiniz   
Boyunuz
Kilonuz