untitled
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

Mutfaktaki Sırlar..

Buzdolabımızda bulunan birbirinden lezzetli yiyeceklerin güzelliğimize olan faydaları..

Her insan bakım yapmayı ister. Bunun için üretilmiş kozmetik ürünler maddi açıdan bir çok kişiyi zorlamaktadır. Bunun yerine mutfaklarımızda bulunan besinlerle birbirinden faydalı bakım ürünleri hazırlamak mümkün.

Cilt lekeleri; kar haline getirilmiş yumurta akına yarım limon suyu eklenir ve karıştırılır. Yatmadan önce yüze sürülür ve tüm gece bekletilir. Sabah ılık su ile yıkanır. Limon cilt lekelerinin rengini açar.

Temizleyici maske; 1 yemek kaşığı bal, 1 yumurta sarısı, 1 çay kaşığı badem yağı ve 1 yemek kaşığı yoğurt. Malzemeler karıştırılır ve yüze sürülerek 15-20 dakika bekletilir. Bal cildi pürüzsüzleştirir. Yumurta ve badem yağı gözenekleri açar. Yoğurt cildi arındırır.

Göz altı morlukları maskesi; 1 çiğ patates rendelenir. Tülbent yarımıyla göz kapakları üzerine konulur. 15-20 dakika bekletildikten sonra pamukla artıklar silinir ve göz nemlendiricisi uygulanır.

Ölü deri temizleyici maske; 1 çay bardağı yulaf ezmesine soda eklenir ve sulu bir hamur kıvamı elde edilir. Yüze sürülür ve ovalanır. Suyla durulanır ve kurulanır.

Kırışıklık maskesi; 1 muz püre haline getirilir ve yüzde 15-20 dakika bekletildikten sonra ılık su ile durulanır.

Cilt temizleme; 4-5 tane üzüm ikiye kesilerek cilt ovulur. Soğuk su ile durulanır.

Nemlendirici maske; püre haline getirilen avokado yüz ve boyuna sürülerek 15-20 dakika bekletilir ve durulanır.

Saç parlatıcı maske; 4 kaşık zeytinyağı 2 yumurta ile çırpılır. tüm saça yedirilerek sürülür. bone geçirilerek 10 dakika bekletildikten sonra yıkanır.Henüz yorum yapılmamış.


Akdarılı Tabule Yemeğine Bayılacaksınız
devamı için tıklayın
Organik Pazar Günlüğü
Cinsiyetiniz   
Boyunuz
Kilonuz