0OzZY
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

Nezleye Doğal Çözümler

Nezle olursak ne yapmalıyız? Bu mevsimde en çok sorulan soru. Tabii ki bir elimizde termometre diğer elimizde limonlu ıhlamur çayı, yorgan – döşek yatak istirahatı akla gelen ilk geleneksel çözümlerdir. Bunun yanında oldukça etkili olabilen ‘ev yapımı’ bazı tedaviler de çok faydalıdır.

Bulunduğunuz ortamı nemli tutun. Bol buharlı sıcak duş, sıcak su dolu bir kaseden buhar solumak, ve sıcak suyun içerisine nane içerikli karışımlar eklemek keyfinizi arttıracaktır.

Her zamankinden daha fazla sıvı içmeye özen göstermelisiniz. İçtiğiniz her bir bardak suya yarım limon sıkmanız çok faydalı olacaktır.

Sabah akşam yarım greyfurt yemek de etkili bir yöntemdir.

Yemeklere tavuk suyuna çorba ile başlamak en etkili yöntemlerdendir. Bu çözümü daha da etkili kılmak ve tavuk suyu çorbasını bir ‘bağışıklık çorbası’ haline getirmek istiyorsanız; bir miktar karnabahar, ıspanak, kereviz, havuç, sarımsak, zerdeçal, karabiber, limon suyu eklemelisiniz ve hepsini blenderden geçirmelisiniz. Sıcak bir kase tavuk suyu çorbasının boğazda şişkinliği azalttığı, boğaz mukozasını yatıştırdığı ve boğaz – burun tıkanıklığını azalttığı bilinmektedir.

Bir çay bardağı suya 1 çay kaşığı kadar tuz ilave edip sık sık gargara yapın. Bu işlem tıkanıklık ve ağrıyı azaltır.

C vitamini tabletlerinden 1-2 gram alın.

100-300 bin ünite civarında D vitamini içeren ampullerden bir tanesini kırarak bir bardak yoğurda ekleyip yiyebilirsiniz.

Afrika sardunyası özünü eczaneden temin edip yetişkinler için günde iki kez 35-40 damlası yarım bardak suya eklenip aç karna içildiğinde iyileşme hızlanıyor.

Kara mücver özleri de yararlı bir bitkisel çözüm olabilir.Henüz yorum yapılmamış.


Akdarılı Tabule Yemeğine Bayılacaksınız
devamı için tıklayın
Organik Pazar Günlüğü
Cinsiyetiniz   
Boyunuz
Kilonuz