polikistik-over
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

Polikistik Over Sendromuna Bitkisel Tedavi

Uzmanlar, yaklaşık 400 kadında yaptıkları araştırmalara göre, Türkiye’deki her 5 kadından birinde PCOS hastalığı olduğunu saptamıştır. Pek çok hastalık oluşumuna sebep olabilecek olan bu sendrom özellikle şişmanlarda sıklıkla görülmektedir.

Yumurtalıklarda oluşan kistler sonucunda görülen bir hastalıktır. Kısırlık, diyabet, yüksek tansiyon, kalp – damar hastalıkları ve rahim içi kanseri gibi hastalıkların riskini arttırmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda PCOS hastası olan kadınların, bel çevrelerinde kalınlaşma, kandaki yağ oranlarının yükselmesi, adet düzensizliği, tüylenme de olan artış, kısırlık, cildin yağlanması, sivilcelenmede artış, tansiyon, açlık kan şekerinde yükselme ve iyi huylu kolesterolün düşmesiyle görülür. Bu PCOS belirtileri öneme alınmalıdır.

1 tane yumurta büyüklüğündeki kuru soğan  ince olarak kıyılır. 2-3 çay kaşığı sumak eklenir. Günde 2 kere yemeklerden 1 saat kadar önce yenilir. 15 gün süreyle uygulanır.

1 su bardağı kaynayan suya 2 yemek kaşığı aslanpençesi eklenir ve 5 dakika kaynatılır. Soğumaya bırakılır ve içilir.Henüz yorum yapılmamış.


Akdarılı Tabule Yemeğine Bayılacaksınız
devamı için tıklayın
Organik Pazar Günlüğü
Cinsiyetiniz   
Boyunuz
Kilonuz