pirasa
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

Şiddetli Kabızlık Pırasa ile Son Buluyor

İlk günlerde sık sık tüketilecek olan pırasa yemeği bağırsak florasını hem düzene sokacak hem de kabızlığı yavaş yavaş ortadan kaldıracaktır.

Bağırsakların düzene girmesinde içerdiği zengin kükürt içerikli farklı maddeler etkilidir. Pırasa, kimyası birbirinden tamamen farklı çok sayıda kükürtlü madde içerir.

Kabızlık, biyolojik bir nedene dayanmıyor ise, beslenme şekli değiştirilmelidir. Kabızlıkta kullanılan bazı çaylar (sinameki) uzun zaman kullanılıp bırakılırsa daha şiddetli kabızlığa neden olabilir.

Ayrıca, beyaz ekmek yerine kepekli ekmek tüketmeli. Ancak sürekli kepekli ekmek tüketmekte kabızlık nedenidir.  Kepekli ve lifli besinler tüketildiği zaman mutlaka normalde içilenden daha fazla su tüketilmelidir. Aksi taktirde kabızlık oluşur. Gaz ve hazımsızlık yapan besinlerden uzak durulmalıdır. Her öğünden önce 1 bardak su içilmeli, yemek bittikten sonra mutlaka 2 bardak su içilmelidir. En az 2 saat hiç bir şey yenmemelidir. Tatlı yemekten, en az 2 saat sonra yenmelidir. Bu kural meyveler için de geçerlidir.Henüz yorum yapılmamış.


Akdarılı Tabule Yemeğine Bayılacaksınız
devamı için tıklayın
Organik Pazar Günlüğü
Cinsiyetiniz   
Boyunuz
Kilonuz