OLYMPUS DIGITAL CAMERA
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

Şifalı Bitkilerden Şifa Dolu İçecekler

Bayramda misafirlerinize ikram edebileceğiniz sağlıklı ve leziz içecekler..

-1 tutam reyhanı geniş bir kaseye alın ve üzerine 6 bardak kaynar su ekleyin. 6 çorba kaşığı şeker ve 3 parça limon tuzu ekleyip karıştırın ve bu şekilde demlenmeye bırakın. Daha sonra süzerek için.

-1,5 bardak su, 2 kabuk tarçın ve2 bardak şekeri kaynatın. 1 kilo çekirdekleri çıkartılmış vişneyi de ekleyip kaynatmaya devam edin. Yarım saat demlendirdikten sonra süzerek tüketin.

-Yarım kilo kızılcığı ezerek, 1,5 litre suya ekleyip kaynatın. 2 bardak şeker ilave edip, 5 dakika kaynatın. Süzerek tüketin.

-Yarım kilo böğürtleni 2 litre suda kaynatın. 1,5 bardak şeker ekleyip birkaç dakika daha kaynatıp, soğuduktan sonra süzüp için.

Bu içecekleri hazırlarken içerisine zencefil, nane, karanfil ekleyin. Şeker yerine damak tadınıza göre bal ekleyebilirsiniz.

Bayramda misafirlerinize ikram edebileceğiniz sağlıklı ve leziz içecekler..

-1 tutam reyhanı geniş bir kaseye alın ve üzerine 6 bardak kaynar su ekleyin.6 çorba kaşığı şeker ve 3 parça limon tuzu ekleyip karıştırıyoruz ve bu şekilde demlenmeye bırakıyoruz. Süzerek içiyoruz.

-1,5 bardak su, 2 kabuk tarçın ve  2 bardak şekeri kaynatıyoruz. 1kilo çekirdekleri çıkartılmış vişneyi ekleyip kaynatmaya devam ediyoruz. Yarım saat demlendirdikten sonra süzerek tüketiyoruz.

-Yarım kilo kızılcık ezilerek 1,5 litre suya ekleyip kaynatılır. 2 bardak şeker ilave edilerek 5 dakika kaynatılır. Süzerek tüketilir.

-Yarım kilo böğürtleni 2 litre suda kaynatılır. 1,5 bardak şeker ekleyip birkaç dakika daha kaynatıp, soğuduktan sonra süzüp içilir.

Bu içecekleri hazırlarken içerisine zencefil, nane, karanfil ekleyin. Şeker yerine damak tadınıza göre bal ekleyebilirsiniz.Henüz yorum yapılmamış.


Akdarılı Tabule Yemeğine Bayılacaksınız
devamı için tıklayın
Organik Pazar Günlüğü
Cinsiyetiniz   
Boyunuz
Kilonuz