cabbage[1]
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

Uyku Apnesinde Bitkisel Çözüm

Her 100 kişiden 5’ inde görülen uyku apnesi, tedavi edilmediği taktirde kalp krizinden inmeye, cinsel isteksizlikten diyabete kadar bir çok ciddi hastalığa sebep olabilir.

Uyku apnesi nedir?

Uyku sırasında, üst hava yollarının daralması veya tıkanması sonucunda düzensiz nefes alıp vermeler oluşur. Böylelikle akciğerlere yeterli hava girişi olmadığı gibi dokulara da yeterli oksijen gönderilememesi durumunda ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Uyku esnasında nefes durması olarak bilinen bu rahatsızlık, kandaki oksijen miktarını düşürmeye, tansiyon düzensizliğine ve vücuttaki tüm damarlarda damar sertliğine sebep olabilecek bazı durumların oluşmasına neden olmaktadır.

Şiddetli horlama, nefes durması, gün içerisinde aşırı uyku hali, uykudan boğularak uyanma gibi uyku apnesi belirtileridir. Apneler sebebiyle gece uyku boyunca bu durumlar onlarca kez tekrarlanmaktadır. Bu da dinlendirici derin uykuya geçememeye ve gündüz uyku hali olmasına sebep olmaktadır. Ayrıca; gergin uyanma, baş ağrısı, çabuk sinirlenme, unutkanlık, anksiyete, konsantrasyon bozukluğu ve cinsel hayata karşı duyulan isteksizlik gibi sonuçlar oluşmaktadır. Bu belirtiler görüldüğü taktirde uzman hekim tarafından teşhis ve uygun tedavinin uygulanması olası ciddi rahatsızlıkların önlenmesini sağlamaktadır.

Uyku apnesinin tetikleyebileceği rahatsızlıklar; inme, kalp krizi, yüksek tansiyon, pulmoner hipertansiyon, diyabet, obezite ve erkeklerde iktidarsızlık – kadınlarda cinsel isteksizlik.

Uyku apnesine karşı uygulanabilecek bitkisel yöntem;

3-4 tane beyaz lahana yaprağı kaynayan yarım litre suya atılır ve kısık ateşte ağzı kapalı olarak 15 dakika haşlanır. Elde edilen su, herhangi bir tatlandırıcı eklenmeden, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere aç karnına 1 bardak içilir. 5 gün uygulayıp 3 gün ara verilecek. Toplamda 3 tur bu şekilde uygulanacak. ( 5+3, 5+3, 5+3)Henüz yorum yapılmamış.


Akdarılı Tabule Yemeğine Bayılacaksınız
devamı için tıklayın
Organik Pazar Günlüğü
Cinsiyetiniz   
Boyunuz
Kilonuz