jw199-350a-fresh-vegetable-juice_1366x768_59997[1]
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Loading...

Vücudu Toksinlerden Arındıran Meyveler

Toksin, vücutta bulunan bir çeşit zehir demektir. Bir kısmı vücudumuz tarafından üretilebildiği gibi bir kısmı da dışarıdan solunum ve temasla alınmaktadır.

Bu zararlı maddelerin vücuttan atılması sağlığımız için son derece önemlidir. Bunun için son yıllarda uygulanmaya başlanan detoks yöntemleri en ideal olanıdır. Fakat günlük hayatımızda devamlı sürede uygulayacağımız bazı işlemler sayesinde sadece belirli dönemlerde değil her zaman toksin atmış oluruz.

Sabahları uyanır uyanmaz ılık su içmek detoksun başlangıcı olarak kabul edilir. Güne yüksek oranda lif içeren bir meyveyle başlamak ve yine su içmek çok faydalıdır. Böylelikle bağırsaklar çalışmaya başlar. Elma, erik, armut ve incir lif oranı yüksek meyvelere örnek olabilir. Meyve ve sebzelerdeki fazla lif oranı hacminden fazla miktarda sıvıyı çekerek bağırsak sisteminin çalışmasına yardımcı olur. Bu da detoks etkisi sağlar.

Aç karnına taze sıkılmış meyve suyu içmekte toksin atımında çok faydalıdır. Üç renk meyve.. Kırmızı, sarı ve yeşil.. Kırmızı meyvelere; kırmızı elma, mor havuç, pancar, nar ve üzüm; sarı meyvelere; sarı havuç, sarı elma, şeftali, yeşil meyvelere; kivi, salatalık, ıspanak örnek olabilir. Yeşil meyve ve sebze klorofil içermektedir. Bu da toksin atımında son derece önemlidir. Her güne, bu meyvelerden taze olarak sıkıp içebileceğiniz meyve suyuyla başlamanız tavsiye edilmektedir.Henüz yorum yapılmamış.


Akdarılı Tabule Yemeğine Bayılacaksınız
devamı için tıklayın
Organik Pazar Günlüğü
Cinsiyetiniz   
Boyunuz
Kilonuz